Doubles knockout fixtures for Wednesday 3rd July 19

Doubles Knockout first round Weds 3rd July.

8-15 start 8-30 scratch Best of 3

1.Honley Con. D Day & K Horn v T Howard & J Wilson.

2. Elephant. A Farrell & N Lee v D Armitage & J Armitage.

3.Honley Soc K Sanders & J Fenwick v Bye

4.Grove. A Stor & K Hinchliffe. v D Dearden & A Burkinshaw.

5. Hall Bower. R Lodge & M Gabanski v R Comins & C Smith.

6.Monkey Club. M Beever & S Tatchell v M Oakes & N Oakes.

7.Shoulder. D Heywood & S Hodgson v N Redfearn & T Craggs.

8.Golden Fleece. L Wallace & A Million v A Rattigan & D Neary.

Second Round weds 17th July.

8-15 start 8-30 scratch Best of 3

1.Golden Fleece 7 V 2

2. Grove. 4 V 5

3.Monkey Club. 1 V 8

4.Honley Con. 6 V 3

Semi Finals Weds 18th Sept.

8-15 start 8-30 scratch Best of 5

Golden Fleece. 2 V 3

Postcard 4 V 8

Presentation night Friday 28th June

presentation night is Friday 28th June

at  Netherton conservative club from 8pm

live band, beer tickets and super as well as the presentation

all teams welcome please bring raffle prizes and support your league by enjoying the evening

Results to 13th June 19

  May   June  
Section One

9

16

23

6

13

 
Royal Oak A

8

4

6

4

4

26
Flying Ferret

7

2

5

3

8

25
Monkey Club

6

7

3

3

6

25
Elephant B

6

0

7

6

5

24
Underbank B

4

4

3

6

6

23
Cricketers A

5

8

3

4

3

23
Beaumont Arms

2

5

6

5

3

21
Shoulder

1

5

6

0

6

18
Grove

0

4

4

5

3

16
New Mill B

3

5

2

5

0

15
Underbank A

3

1

0

4

1

9
BYE

0

0

0

0

0

0
Section Two
Waggon A

4

7

4

6

6

27
Vic Park B

3

4

6

5

6

24
Hall Bower B

5

5

6

0

5

21
Elephant A

6

4

3

6

  19
Honley Con Club

6

2

3

3

4

18
New Mill A

4

2

5

4

  15
Honley Soc

3

7

 

4

  14
Netherton Cons

4

0

 

5

3

12
Golden Fleece

5

6

   

0

11
Vic Park A

5

5

0

    10
Postcard

0

3

 

3

3

9
BYE

0

0

0

0

0

0

Team Knockout Round 2 fixtures 11th July 19

Second Round – Thursday 11th July 2019

 

1. Vic Park A or Honley soc         V Flying Ferret 5. Golden Fleece V         Hall Bower

2. Grove       V        Cricketers                 6. Postcard V Royal Oak A

3. New Mill B V Beaumonts                      7. Shoulder V        Elephant A

4. Underbank B V Waggon or Elephant B  8. Honley Con club         V Monkey Club

Results to date 13th June 19

  May   June  
Section One

9

16

23

6

13

 
Flying Ferret

7

2

5

3

8

25
Underbank B

4

4

3

6

6

23
Royal Oak A

8

4

6

4

  22
Beaumont Arms

2

5

6

5

3

21
Cricketers A

5

8

3

4

  20
Monkey Club

6

7

3

3

  19
Shoulder

1

5

6

0

6

18
Grove

0

4

4

5

3

16
New Mill B

3

5

 

5

0

13
Elephant B

6

0

 

6

  12
Underbank A

3

1

0

4

1

9
BYE

0

0

0

0

0

0
Section Two
Waggon A

4

7

4

6

6

27
Vic Park B

3

4

6

5

6

24
Hall Bower B

5

5

6

0

5

21
Elephant A

6

4

3

6

  19
Honley Con Club

6

2

3

3

4

18
New Mill A

4

2

5

4

  15
Honley Soc

3

7

 

4

  14
Netherton Cons

4

0

 

5

3

12
Golden Fleece

5

6

   

0

11
Vic Park A

5

5

0

    10
Postcard

0

3

 

3

3

9
BYE

0

0

0

0

0

0

Results to 23rd May 19

Please provide missing scores ASAP

  May    
Section One

9

16

23

 
Royal Oak A

8

4

6

18
Monkey Club

6

7

3

16
Cricketers A

5

8

3

16
Flying Ferret

7

2

5

14
Beaumont Arms

2

5

6

13
Shoulder

1

5

6

12
Underbank B

4

4

3

11
New Mill B

3

5

  8
Grove

0

4

4

8
Elephant B

6

0

  6
Underbank A

3

1

0

4
BYE

0

0

0

0
Section Two
Hall Bower B

5

5

6

16
Waggon A

4

7

4

15
Elephant A

6

4

3

13
Vic Park B

3

4

6

13
Golden Fleece

5

6

  11
Honley Con Club

6

2

3

11
New Mill A

4

2

5

11
Honley Soc

3

7

  10
Vic Park A

5

5

0

10
Netherton Cons

4

0

  4
Postcard

0

3

  3
BYE

0

0

0

0

Summer 19 Team Knockout fixtures

Summer 2019

Team Knockout Fixtures

 

First Round – Thursday 30th May 2019

 

1.       Royal Oak A            V        New Mill A

2.       Bye                        V        Shoulder

3.       Flying Ferret           V        Bye

4.       Waggon                  V        Elephant B

5.       Elephant A              V        Bye

6.       Monkey Club           V        Bye

7.       Honley Cons           V        Vic Park B

8.       Underbank B           V        Bye

9.       Vic Park A               V        Honley Soc

10.     Bye                        V        Cricketers

11.     Postcard                 V        Bye

12.     Hall Bower              V        Bye

13.     Grove                     V        Underbank A

14.     Beaumonts              V        Netherton Cons

15.     Golden Fleece         V        Bye

16.     New Mill B              V        Bye

 

Second Round – Thursday 11th July 2019

 

1.       9        V        3                                     5.       15      V        12

2.       13      V        10                                   6.       11      V        1

3.       16      V        14                                   7.       2        V        5

4.       8        V        4                                     8.       7        V        6

 

Third Round – Thursday 5th September 2019

 

1.       6        V        2                                     3.       7        V        8

2.       3        V        4                                     4.       5        V        1

 

Semi Final – Thursday 24th  October 2019

 

1.       4        V        3                                     2.       1        V        2

 

Final To Be Arranged

Results to 16th May 19

  May  
Section One

9

16

 
Monkey Club

6

7

13
Cricketers A

5

8

13
Royal Oak A

8

4

12
Flying Ferret

7

2

9
Underbank B

4

4

8
New Mill B

3

5

8
Beaumont Arms

2

5

7
Elephant B

6

0

6
Shoulder

1

5

6
Grove

0

4

4
Underbank A

3

1

4
BYE

0

0

0
Section Two
Waggon A

4

7

11
Golden Fleece

5

6

11
Elephant A

6

4

10
Honley Soc

3

7

10
Hall Bower B

5

5

10
Vic Park A

5

5

10
Honley Con Club

6

2

8
Vic Park B

3

4

7
New Mill A

4

2

6
Netherton Cons

4

0

4
Postcard

0

3

3
BYE

0

0

0

Section one fixtures summer 19

SECTION ONE

 

H      A
H      A
H      A
H     A
H    A
H   A
2019
1.
2  V   11
3 V  10
4  V  9
8  V  5
6  V 7
12  V  1
9th May
2.
11  V 1
10  V 2
9  V  3
8  V  4
7  V 5
6  V  12
16th May
3.
1 V 10
2 V   9
3   V 8
4 V  7
5 V  6
12 V 11
23rd May
4.
9  V 1
8  V  2
7   V 3
6  V 4
11 V 5
10 V 12
6th June
5.
1  V  8
2  V  7
3   V 6
4  V  5
11 V 10
12 V  9
13th June
6.
7  V 1
6  V  2
5  V  3
10 V 4
9  V 11
8  V 12
20th June
7.
1  V 2
9  V  7
8 V 6
5  V 10
11 V  3
12 V 4
27th June
8.
1  V 6
2  V  5
4 V 3
10 V 9
11 V 8
12 V 7
4th July
9.
5  V 1
4  V  2
8 V 10
7 V 11
6  V 9
3 V12
18th July
10.
1 V 4
2  V  3
10 V 7
11 V 6
9 V  8
12 V 5
25th July
11.
3 V 1
5 V  9
6  V 10
4  V 11
8 V  7
12 V 2
1st Aug
12.
11 V 2
10 V 3
9  V 4
5 V  8
7 V  6
1  V 12
8th Aug
13.
1 V 11
2  V 10
3  V 9
4 V  8
5  V 7
12 V 6
15th Aug
14.
10 V 1
9  V  2
8 V  3
7 V  4
6  V 5
11 V 12
22nd Aug
15.
1 V 9
2  V  8
3  V  7
4  V 6
5  V 11
12 V 10
29th Aug
16.
8 V 1
7  V 2
6  V  3
5  V  4
10 V 11
9  V 12
12th Sept
17.
1 V 7
2  V 6
3  V 5
4  V 10
11 V 9
12  V 8
19th Sept
18.
2  V 1
7  V  9
6  V 8
10 V 5
3  V 11
4  V 12
26th Sept
19.
6  V 1
5 V  2
3  V 4
9  V 10
8  V 11
7  V 12
3rd Oct
20.
1 V 5
2  V 4
10 V 8
11 V 7
9  V 6
12  V 3
10th Oct
21.
4  V 1
3  V 2
7  V 10
6  V 11
8  V 9
5  V 12
17th Oct
22.
1  V 3
9  V 5
10 V  6
11  V 4
7  V 8
2  V   12
31st Oct

 

1. Underbank B         7.Elephant B
2. Royal Oak             8. Grove
3. Flying Ferret          9. Monkey Club
4. New Mill B            10. Beaumonts
5. Bye                       11. Shoulder
6. Underbank A        12.Cricketers